Initiative for accurate media reporting in the frum community

  מכתב הרב סמיט לרבנים – תרגום

  הרב יצחק דוד סמיט

  פאסאייק פארק , ניו ג’רזי

  (973) 771-6503

  PassaicClarity@gmail.com

  בס”ד

  י’ אלול תש”פ

  30 באוגוסט 2020

  לכבוד ראש הישיבה, הרבנים1, חברי צוות כוח המשימה COVID-19 של פאסאיק-קליפטון2 וחברי הוועדה הרפואית של כוח המשימה COVID-19 של פאסאיק-קליפטון3, שליט”א4:

  שלום וברכה,

  חובה עלינו להחזיר את קהילתנו למצב שבו התורה נמצאת בחשיבות עליונה, מצב שבו כל אזרח זוכה לכבוד ולחירות להם הוא זכאי.

  בדיונים המתמשכים אודות מסכות וחיסונים נגד קורונה, אני סבור שסוגיות המסכות והחיסונים הן אמנם נושאים שניתן לדון בהם, אך יש בהן משום הסחת הדעת. הסוגיה האמתית היא שהממשלה היא זו שקובעת מי נחשב חיוני ומי לא. אנשים שהוגדרו כחיוניים יכולים להתפרנס. לעומתם,  אנשים שמוגדרים לא- חיוניים אינם יכולים להתפרנס, והברירה העומדת בפניהם היא לרעוב או להפוך לנתמכים ע”י המדינה. אין שום בסיס חוקי להגדרות אלה, יש רק צווים. אין שום נחמה בעובדה שצווים אלה אינם מוטלים רק על יהודים – זוהי מלחמה נגד האנושות פשוטו כמשמעו. הסכנה הטמונה בצווים אלה אמתית וברורה ועל כן, חייבים להתנגד להם.5

  אין מקור ביהדות המאפשר מצב שבו קהילה יהודית נשלטת על ידי ועדה של רופאים, או על ידי ועדה שלא נבחרה , גם אם היא מורכבת מ רבנים, פוליטיקאים ורופאים.

  הגדרתו של רופא על פי התורה, כמו גם הרשות לרפא, מבוססים על קשר אישי בין רופא למטופל ספציפי, כאשר הרופא הוא מומחה למחלה הרלוונטית ומכיר את החולה באופן אישי. אך ורק עם רופא כזה יכול הרב להיוועץ ורק מרופא כזה יכול הרב לקבל המלצה רפואית לגבי חולה מסוים המטופל על-ידו. עם זאת, רופא אינו מורשה להטיל צווים על קהילה שלמה שאת חבריה לא פגש מעולם, והוא לא יודע דבר על מצב בריאותם ו/או אין לו ניסיון עם המחלה הרלוונטית.

  האנושות עוברת מסע ייסורים בתהליך כינון עליונותה של מערכת בריאות הציבור השוללת כל שיקול אחר, כולל דעת תורה. על פי התורה, בריאות הציבור אינה מוגדרת ‘רפואה’. בריאות הציבור לא מהווה תחליף לתורה.

  בסבב הראשון של צווי בריאות הציבור, היו הרבנים נתונים ללחץ מצד רופאים לצד איומים על מחסור במכונות הנשמה6 ודיווחים על אשפוזים ותמותה. לא ניתנה להם גישה למידע כדי שיוכלו להעריך בצורה נכונה את מציאות הדברים, ובתמימות הם קיבלו החלטות בהתאם. אבל כעת, עמד לרשותם די זמן כדי לרכוש בקיאות בנושא ונותר די זמן בימים ובשבועות הקרובים כדי לפתח הבנה טובה של מציאות הדברים.

  רב מוכרח לאסוף את המידע הנדרש כדי להבין נכונה את מציאות הדברים. עליו ללמוד את הכישורים הנדרשים להבנה והערכה של מצב הדברים במציאות. לדוגמא, במצב הנוכחי, רב מוכרח ללמוד סטטיסטיקה בסיסית ולהבין את המושגים מונה ומכנה. כמו כן, עליו להבין את האלמנטים המשפיעים על הגידול והקיטון שלהם, ואיזו השפעה יש לשינויים הללו על שיעורי ההדבקה והתמותה. כמו שרב אינו יכול לפסוק בנוגע לכשרות תעשייתית בלי להשקיע זמן בלימוד והבנה של שיטות ייצור מזון מודרניות כך הוא לא יכול לאשר המלצה של רופא או קבוצת רופאים אשר התחנכו והיו חשופים להשפעות שונות במסגרת לימודים אקדמיים או תוכניות הכשרה שונות במטרה לקדם את יישום התוכנית להגנה על בריאות הציבור.7

  בנוסף, על הרב להתוודע לנקודות מבט חלופיות. המדע מבוסס על תהליך של בניית השערות וניסיונות להפריכן. אי אפשר לטעון שהחלטה מסוימת מבוססת על ׳מדע׳ אם לא נעשה ניסיון להפריך או לבדוק את ההשערה. כמו שלדיין אסור לפסוק בלי לשמוע את שני הצדדים, כך גם לא ניתן להטיל צווים על אנשים ללא בדיקה יסודית האם לצווים אלה יש ביסוס בתורה ובמציאות הדברים.

  על הרב ללמוד ולהבין את ההיסטוריה האכזרית של ממסד בריאות הציבור, את שיטות העבודה ואת המטרות שלה. כל זה נכלל במה שאנו מגדירים ‘מציאות הדברים’.

  בפרק הזמן מפורים ועד עכשיו, הוטלו מספר רב של צווים הרסניים ,מבלי שמציאות הדברים תצדיק זאת.*

  אני מהסס אם לצלול לעומק מציאות הדברים סביב מגפת הקורונה, מחשש שמא ישתמע מדבריי כאילו יש הצדקה כלשהי לרעיון שמדענים ורופאים הם אלה שצריכים לקבוע לאחרים מה לעשות. עם זאת,  מתוך רצון להבהיר את הדברים יש צורך לשפוך אור במקום ששורר בו הרבה חושך, בלבול וספק.8

  הנה מציאות הדברים סביב מגפת הקורונה: המושג ׳נגיף  חדש׳ מתייחס לעובדה שהצופן הגנטי שלו לא תועד עד כה במאגר נתונים של קודי נגיפים. ישנם נגיפים רבים בעולם ובגוף האדם אשר מעולם לא נחקרו ולא תועדו במאגר נתונים, פשוט משום שאינם מזיקים.

  אין פירוש הדבר שזהו נגיף חדש. יש מי שמטעה אנשים לחשוב ש’חדש’ פירושו חדש ובלתי ידוע, ועל כן הוא עלול להתנהג אחרת מנגיפים אחרים. הדבר יוצר כמובן פחד והיסטריה, וגורם לאנשים לקבל כל צו כפי שהוא כדי להינצל מהנגיף ה’חדש’ והלא ידוע.9

  מעולם לא התקיים שיעור תמותה של 3.4% באוכלוסייה הכללית. המספרים האלה נגזרים מבדיקה של אוכלוסיה מצומצמת מאוד – החולים והגוססים בבתי החולים. בדיקות אלה הראו ש-4 מתוך כל 100 אנשים נפטרו, והטענה היא שאחוזים אלה חלים על אוכלוסיית העולם כולו. תכסיס זה נובע מהגבלת גודל המכנה בחישוב אחוז התמותה. זה לא מדע! ואין זה הוגן לטעון או לרמוז שזהו טיעון מדעי.

  גורמים בכירים בממשלה מודים שמספרי התמותה מקורונה כוללים את כל מי שנמצא חיובי לקורונה גם ללא שום תסמינים. שיטה זו מגדילה את המונה בחישוב אחוז התמותה, וזה לא פחות מזיוף נתונים.

  בנוסף, אין ויכוח על כך שאנשים הנבדקים ומקבלים תוצאה שלילית עלולים להיכלל במניין נפטרי הקורונה בגלל שהרופאים חושדים שהם חלו בקורונה למרות התוצאה השלילית של הבדיקה. זהו תכסיס נוסף להגדלת ערך המונה בחישוב אחוז התמותה.

  ישנן מדינות שבהן, בדיקות נוגדנים חיוביות נרשמות כמקרי קורונה ‘חדשים’ בעוד שהנבדק נדבק לפני חודשים רבים. תכסיס זה גם הוא מגדיל את ערך המונה ויוצר גלים ושיאים תוך שכנוע אנשים להיבדק שוב ושוב לנוכחות נוגדנים.

  כולנו מכירים אנשים שנפטרו במהלך החודשים האחרונים. ברוב המקרים מדובר במוות מיותר. בנוסף, אני מכיר אנשים שלא נדבקו בקורונה ושמם פורסם באתרי האינטרנט הדתיים כמי שמתו מקורונה.

  התסמינים הראשוניים של הדבקה מקורונה דומים מאוד לתסמינים של התקף חרדה. הרבנים שלנו, ראשי ישיבות, ומבוגרים ראו כיצד מניינים שבהם התפללו במשך עשורים, מתפוררים לנגד עיניהם, נתקפים בחרדה עם הופעתם של תסמינים עונתיים, מובהלים לבתי החולים, שם מבודדים אותם ומונעים מהם ביקורים, מגע עם המשפחה, קבלת חוות דעת נוספת או ביקור של רבנים. נאמר להם שלקו במחלה ללא תקווה, שאין לה טיפול או תרופה. מחברים אותם למכונות הנשמה המאיצות את מותם, ואז משאירים אותם למות ללא נוזלים וללא מזון או ממיתים אותם בצורה פעילה באמצעות טפטוף מורפיום.10 בבירור שערכתי בעצמי, נתקלתי בסיפורי זוועה על מצב הגופות שהגיעו לידי החברה קדישא ושמעתי ממקור ראשון עדויות של רופאים בקווי החזית (לא אונקולוגים, רדיולוגים ומומחים אחרים) 11 אשר סיפרו על זרימה של מטפלי הוספיס לתוך חדרים של מטופלי הקורונה בניו ג’רזי ועל כך שדחפו להם טפטופי מורפיום. שמעתי עדויות ממקור ראשון על חולים שלא קיבלו נוזלים משום שהרופאים התייחסו אליהם כאל מתים אף שעדיין נשמו. כאשר מדברים על נפטרים אלה, לא נכון לומר “עליהם השלום” אלא “ה’ ינקם דמם”.12

  עם זאת, אנשים מתעקשים להאמין שנגיף הקורונה הוא מסוכן במיוחד ולכן נדרשים צעדים כגון סגירת בתי כנסיות, ישיבות ובתי ספר, לצד חובת עטיית מסיכות, שטיפת ידיים אובססיבית כפייתית, רפורמה של פסקי הלכה, והימנעות מקרבתם של בני אנוש.

  אמונה מוטעית זו מובנת לאור הפרסומים המעורפלים והבלתי ניתנים לאימות של הוועדה הרפואית המקומית . לדוגמא, ההודעה האחרונה לפיה ישנם “20 מקרים חדשים” בפאסייק עוררה פחד נוסף. לא סופק שום מידע לגבי ה’מקרים’ הללו – האם נבדקו ונמצאו נשאים של הנגיף, האם נמצאו נוגדנים, האם אלה מקרים משוערים על אף תוצאות שליליות של הבדיקות? אילו תסמינים הם מציגים, ? אילו אבחונים נוספים יש להם? האם נשללה אפשרות של מחלה אחרת בדרכי הנשימה? את כל המידע הזה אפשר לספק מבלי לחשוף את זהות החולה, אבל איש לא מספק אותו.  

  הפסוק “ונשמרתם מאוד לנפשותיכם” מנוצל פעמים רבות כדי לתרץ סגירת בתי כנסיות וישיבות. אך הפסוק הזה מתייחס בעצם לצורך לדבוק בה’ יתברך ולא לסטות מהדרך הישרה ולאמץ השקפות עולם זרות כתוצאה מלחצי העולם הגשמי. למעשה, בפעם היחידה שבה מופיע פסוק זה בגמרא (ברכות לב ב) משתמש בו המושל הלא-יהודי כנגד היהודי כדי לטעון שיש להפסיק את התפילה בגלל קיומה של ‘סכנה’. היהודי הגאה ובעל הביטחון העצמי עונה ברוח היידישקייט “לא!” לא נאפשר לנצל פסוק זה לבלבל אותנו כדי לשבש אפילו תפילה אחת. וכפי שהסיפור מראה, דבקות ביידישקייט שלנו וסירוב להנהיג שינוי ואפילו הקל שבקלים, הם מה שמעורר כבוד אמתי מצד הלא-יהודים.13

  במקום לדבוק במודל של הגמרא לדרך ההתנהגות הראויה ליהודי, המומחים למחלות זיהומיות בבית החולים מונטיפיורי התייחסו לקהילה שלנו כאל ‘ניסוי פנטסטי’ , תוך ניכור היהדות הקהילתית והחינוך ללא הסכמה של חברי הקהילה לקחת חלק בניסוי זה, ללא גישה למידע שנאסף במהלך הניסוי וללא אזהרה מראש לגבי השלב הבא בניסוי.14

  המסר העיקרי של כוח המשימה בתחילת הדרך היה שהגישה למידע תתבצע באמצעות כוֹח המשימה בלבד. זה אמור להיות תמרור אזהרה מספיק ברור. לא קיבלנו מכוח המשימה פרטים על המידע שנמסר על-ידי מדענים ורופאים רבים ומכובדים שחשפו את זיוף המידע, שהצהירו כי המגבלות על התקהלות ועל העסקים הן מיותרות והרסניות, שקראו להטלת חובת עטיית המסכות על ילדים ‘התעללות בילדים’ וכינו את תפיסת העולם הנוכחית ‘מגיפת פסיכוזה’.15

  עלינו להיות נבונים מספיק כדי להבין שאפשר לתמרן בקלות ועדי קהילות יהודיות תוך הובלה של האוכלוסייה באמצעות הוועדים האלה לתוצאות איומות. הדבר נכון גם כאשר מתחילים בכוונות הטובות ביותר.16

  להלן מספר דברים שאינם מקובלים ולא ניתן לחזור עליהם, ולא משנה עד כמה מפחיד יהיה תיאור מציאות הדברים ב’גלים’ ו’התפרצויות’ עתידיות17:

  1) צווי סגירה של בתי כנסת, ישיבות, בתי ספר ומקוואות.18

  2) הפרעה לנשים ללכת למקווה בגלל התסמינים העונתיים שלהן.

  3) איום על רבנים שאינם מוכנים לחתום את שמם על הצווים.19

  4) צווים האוסרים על ילדים מתחת לגיל 16 לקנות מזון. זהו צו אכזרי, לא אנושי ויש להתנגד לו בכל האמצעים. לאף בן אנוש אין זכות, ולא משנה מה הנסיבות, לאסור על אדם אחר גישה למקורות מזון.

  5) חיוב ילדים לעטות מסכות בבתי הספר, זוהי התעללות בילדים ואף התעללות במבוגרים שנדרשים לעשות זאת. חיוב גברים ונשים לעטות מסכות כדי שתהיה להם גישה למזון וכדי שיוכלו לעמוד בתור במרחק של מטר וחצי בשטח פתוח בכל עת, ובמיוחד בגשם, בקור ובחום קיצוני – גם זו התעללות.

  6) הפעלת לחץ על אנשים להישאר בבית, לא ללכת לעבודה, לסגור את עסקיהם, להתרחק מבני המשפחה, להזניח את הוריהם וסביהם; דירוג אנשים לפי מדד מסת הגוף (BMI) שלהם, גילם ומצבם הבריאותי; השארת אנשים לבד ביום טוב ובליל הסדר; רפורמה בהלכות מכירת ה​​חמץ; ביטול ביעור חמץ; עידוד קניית חמץ בפסח (געוואלד!); שיבוש תקיעות שופר; ביטול תפילות ראש השנה ויום הכיפורים; איסור הכנסת אורחים; איסור ביקור חולים; איסור אינטראקציה חברתית של מבוגרים; מניעת  מפגשים בין ילדים לבין הוריהם; השארת נשים וילדים מחוץ לבית הכנסת; מניעת קבלת עזרה במשק הבית ושירותי שמרטפות הגורמת למשפחות להגיע לנקודת שבירה. כל אלה גורמים לפגיעה בבריאות הרוחנית, הנפשית, הרגשית והפיזית של האדם.

  7) מניעת חשיפה למקורות מידע עצמאיים.

  8) יצירת רושם מוטעה שבתי כנסת, ספרי תורה, מזוזות, האוויר ומפגשים בין אנשים, מסוכנים ומסכנים חיים, ושילדים עלולים להרוג את סבא וסבתא שלהם חלילה.

  9) תמיכה בממשלה בהפרת זכויות היסוד של האדם להתקהל, להביע את דעתו, ולעסוק באמונתו הדתית.

  10) רישום שמם של יהודים הרוצים לעסוק בתפילה בציבור.

  11) מינוי גורמים לאכיפת הצווים בכל מניין הנערך בחוץ ובכל בית כנסת.20

  12) עידוד מסירה, חס ושלום .21 22 23

  קיימות תוכניות נוספות חלילה, ויש לעצור אותם כעת:24

  1) מושל ניו ג’רזי כבר הצהיר ​​ויישם בכל רחבי המדינה מסד נתונים שמטרתו לעקוב אחר תוצאות הבדיקות והחל בביצוע בדיקות דו-שבועיות של אנשי מקצוע בתחום הבריאות, אסירים ואוכלוסיות אחרות, מתוך כוונה שיהיו בדיקות תכופות ונרחבות יותר על מנת להרגיל את האוכלוסייה “לדעת מה מצב הקורונה שלהם”.

  2) מושל ניו ג’רזי דיבר ​​ב-27 באפריל 2020 על “הדרך חזרה: שיקום הבריאות הכלכלית באמצעות בריאות הציבור “; “עקרון 4: יצירת מקומות בטוחים ומשאבים לצורך הרחקה ובידוד: במידת האפשר, לספק מקום “חופשי” ובטוח לאנשים שיקבלו בעתיד תוצאת בדיקה חיובית כדי לבודד אותם ולהגן על אחרים מפני הקורונה25“. פירוש הדבר שאנשים עם תוצאת בדיקה חיובית יועברו חלילה למקום בטוח ללא תשלום! זמן קצר לאחר מכן, ב- 8 במאי 2020, במכתב תחת הכותרת “סבלנות והתמדה” הכריז כוח המשימה על תקוותו כי “(ג) בדיקות קריטיות יהיו זמינות יותר כדי לקבוע מי נדבק בנגיף וכדי לאפשר נקיטת פעולות מתאימות למניעת התפשטות נוספת של הנגיף.”  (הדגשה של המחבר) במשפט אחד זה, מביא כוח המשימה לקהילה היהודית את עקרון 2 בתוכניתו של המושל, “הרחבת יכולת הבדיקה;. עקרון 3, “יישום איתור מהיר של מגעים”; ועקרון 4, בידוד. בידוד מחוץ לבית טרם הופעל באופן רשמי, אך הוא צפוי להתבצע עם התפתחותו של הגל השני. ‘התערבות הולמת’ שתונהג, כלומר כזו שטרם הייתה בשימוש, עשויה להיראות כך – אתה מרגיש לא טוב, מקיים את חובתך ומתקשר לרב שלך, הוא מדווח לוועדה, הם מעריכים את מצבך וקובעים כי שהותך בבית פוגעת בביטחון משפחתך.

  ואז אתה מועבר למקום “בטוח וחופשי” תוך שימוש באנשי דת חשובים ועובדים סוציאליים שמפייסים את המשפחה שלך תוך שכנוע שלהם כי “זה מה שאלוהים רוצה”, “זה הדבר הטוב ביותר לביטחונכם”, “שאנחנו בצד שלכם” וכו.’26 27 הרשמה בבתי כנסיות ועידוד של דיווח לרב בית הכנסת לגבי תסמינים מהווים אבני יסוד חשובות בתוכנית המעקב אחר המגעים המאפשרת נקיטת צעדים אגרסיביים יותר בעתיד.

  3) רופאים סוציאליסטים, כולל יועץ בנושא הקורונה לאחד המועמדים לנשיאות, דוגלים בהשבתה למשך 18 חודשים של כל ארצות הברית, כולל השבתת נסיעות לא חיוניות, ומתן היתר לאנשים ‘חיוניים באמת’ לעזוב את בתיהם, חלילה. כוונתם להאיץ את תהליך הפיכת אנשים לנתמכים של המדינה באמצעות כסף ומזון של הממשלה, לצד סגירת עסקים והרס מוחלט של ההון.28  בנוסף, צפויים חלילה שיבושים נרחבים יותר של ייצור המזון והפצתו. כבר עכשיו אנו עדים לכך שאנשים נאלצים לעמוד שעות בתור רק כדי לקנות אוכל.

  4) הדרישה להתחסן – תומכי החיסונים מודאגים מאד מהשימוש בחיסון נגד קורונה בבני אדם בתוך חודשים במקום לאחר שנים של מחקר, מהשימוש ב- mRNA – רעיון שיעילותו טרם הוכחה בבני אדם, שנועד להשפיע על הגנטיקה האנושית, וכן מהשאלה אילו חיסונים יהיו בגדר חובה כדי לחזור לחיים ‘רגילים’ כגון אפשרות לקנות מזון, ללמוד בבתי ספר ולהגיע למקומות העבודה. אחד המממנים הפרטיים העיקריים של ארגון הבריאות העולמי מקדם גם קעקועים שנועדו לעקוב מי התחסן, והוגדר ‘ירוק’.29 בדיקת חום נועדה להרגיל אנשים לכך ש’יבדקו אותם’ בכל מקום אליו הם מגיעים. בדיקת החום תוחלף במשך הזמן בסריקת הקעקוע שאותו מפתחים כעת. אותו מממן פרטי שמשלם עבור פיתוח חיסון ה- mRNA מגלה התלהבות רבה גם מפיתוח הקעקוע ומממן את פיתוחו.

  5) נקיטת צעדים נגד 25% עד 33% מהאוכלוסייה שצפויים לסרב לחיסון נגד הקורונה. לאחר חודשים של סגר והצגת השימוש האוניברסלי בחיסונים כמוצא היחיד, המחוסנים יתייאשו ויזעמו על הלא-מחוסנים שגורמים להארכת הסגר. אלה שבוחרים שלא לקבל את החיסון יוצגו כ’אויבי העם’.30 31 עכשיו הזמן לשים קץ לצעדים האלה!33 32 הדבר ישרת את הצדק בהווה ובעתיד. אנו יכולים רק לצפות ולקוות שהילדים שמשמשים היום קורבנות של מערך בריאות הציבור, ההגבלות והניסויים, יבקשו בבוא היום, לכשיתבגרו, תגמול וצדק מהרופאים, האחיות ומנהלי בתי הספר. בדומה לילדים שסבלו מהתעללות מינית ושנים או עשורים אחר כך ניהלו מרדף אחרי מי שפגעו בהם, אלה שנפגעים כיום מתקנות הבריאות, מחובת עטיית המסכות, ומהניסויים בחיסונים, יחזרו לנקום ולהאשים את רשויות הבריאות, מנהלי בתי הספר וגורמי האכיפה למיניהם, בהתעללות ובפשעים נגד האנושות, כפי שנוסחו בנירנברג. לכל מנהיגי הקהילות, זה הזמן להחליט לאיזה חלק של היסטוריה תרצו להשתייך!

  אנשים צריכים לחנך את עצמם ולשקול שלא לנדב את המידע שלהם למסד הנתונים הממשלתי, לא לדווח על התסמינים שלהם ולא להיבדק, שכן המידע ישמש כבסיס ל’התערבויות מתאימות’ כלשון כוח המשימה, או במילים פשוטות לקחת אנשים בכוח.34 דינא דמלכותא דינא אינה חלה כאן מסיבות שונות שכוללות את טיבן של צווי הממשלה ואת המניעים העומדים בבסיסן, כמו גם היישום הלא אחיד שלהם. גם אם הייתה חלה, המושל קובע את החוקים שלו ומנסה לאכוף אותם, ולנו הזכות והחובה להתנגד להם. אנו לא מסכימים לוועדות אכיפה מקומיות בגיבוי חתימת ידם של הרבנים שלנו. 35אין שום מקום בתורה בו אנו מוצאים סימוכין למצב שבו מתקבלות החלטות הנוגעות לאנשים אחרים על סמך גורם אחד או סכנה אחת בלבד. השפעת הצווים גורמת להרס של עבודת השם, להרס או לסיכול החינוך, להפצת היסטריה ואימה לגבי האוויר ובני אדם אחרים, לבידוד חברתי, להפרדת משפחות תוך בידוד הקשישים, למשפחות ללא הכנסה ומחסור במזון, למיליוני מובטלים ולחוסר יציבות פיננסית של הארץ כולה.36 מדובר בשיקולים של חיים ומוות – כמו גם בשיקולים רוחניים ופיזיים – שחייבים להיות חלק מכל החלטה.

  יתר על כן, במהלך 100 השנים האחרונות חוסלו מעל 500,000,000 בני אדם בידי ממשלות ששלטו על חייהם. פעמים רבות נעשה שימוש באמצעים רפואיים, ברופאים ובאחיות כדי להוציא זאת לפועל. הסכנות שטמונות בממשלות כל-יכולות עולות בעשרות מונים על הסכנה הטמונה במחלה כלשהי, כולל קורונה, גם אם רמת המסוכנות שלה אכן דומה לתיאורים הגרועים ביותר.37 כל הדברים הללו הם גורמים שחייבים להישקל על-ידי רב המדריך יחידים, משפחות וקהילות. בנוסף לחובתו של רב כלפי בני קהילתו, חובתו של כל יהודי בארה”ב להשמיע את קולו באשר לדבר הנכון עבור הארץ כולה, בהתחשב בכל הגורמים הללו .38 39

  רב בית הכנסת משמש כמדריך ומורה דרך לקהילתו, וניתן לשאול באיזו מידה יש ביכולתו של רב כזה להטיל צווים וגזירות על קהילתו. אבל גם אם עשה זאת, הרי שחבר קהילה יכול פשוט להחליט לעזוב בכל עת. רב בית כנסת אינו יכול להטיל צווים וגזירות על כלל האוכלוסייה.

  לכוח המשימה ולוועדה הרפואית אין שום סמכות. צריך לפרק את שתיהן.

  על כל אדם לקבל את ההחלטות האישיות והמשפחתיות תוך הפעלת שיקול דעת ובעזרת הדרכה מהרב האישי שלו. לגבי נושאים בריאותיים אישיים, על כל אדם להיוועץ ברופא האישי שלו לפי הצורך וכפי שצוין, כולל קבלת חוות דעת רפואית שנייה .40 41

  אל פחד, ה’ אתנו. יהיו מי שירגישו שלברוח זה הפתרון. חס וחלילה שנגיע למצב כזה. כל מה שנדרש הוא שפשוטי העם ימשיכו לחיות את חייהם בצורה מלאה, כפי שהם זכאים לעשות, ללא התחשבות בצווים ולא משנה מי הגורם שמפרסם ומטיל אותם. הכוח היחיד שנמצא בידי אלה שמפרסמים את הצווים הוא זה שמוענק להם באמצעות הציות. פשוט אין מספיק פקידי ממשלה כדי לאכוף את הצווים על האוכלוסייה.42 הדרך המהירה והטובה ביותר לבטל צו מעין זה היא לא להתנדב לציית לו מלכתחילה

  למי שמעוניין, ניתן לספק מקורות רבים נוספים הנוגעים לנקודות המובאות כאן.

  אין אדם שלא טועה או לא ראוי למוסר או ביקורת, ואני מעודד תגובות לגבי אי דיוקים לגבי התורה או על מציאות הדברים שתוארו כאן.

  בנוסף, אשמח לקיים פגישות אישיות פנים אל פנים כדי להמשיך את הדיון.

  ברכות לכתיבה וחתימה טובה, תפילות לשנה החדשה על ביטול הגזירות הקשות, רפואת הנפש ורפואת הגוף, וביאת גואל צדק, ושיתקיים עלינו “כימי צאתך מארץ מצרים אראנו נפלאות” 43  ברחמים בשמחה ובטוב לבב.

  יצחק דוד סמיט

  נקודות עיקריות

  • בפני הרבנים הוצגו דברים הזויים ומציאות שקרית, מה שהוביל להטלת צווים שפגעו בעם בצורה רוחנית, נפשית, רגשית, ופיזית.
  • אין כל יסוד בתורה, במדע או ברפואה לצווים נגד היהדות ונגד אינטראקציה אנושית רגילה ולהרס הפרנסה. עלינו לדחות אותם על הסף. כל אדם הוא חיוני וכל מאמץ להתפרנס הוא חיוני.
  • תיוג אנשים כחיוניים ולא-חיוניים הוא צו שיש לו השלכות קטלניות – כבר עכשיו!
  • הגל השני המתוכנן נועד כדי ליישם צווים חמורים והרסניים הרבה יותר, חס ושלום.
  • הטענה כי ניתן לפסוק הלכה תוך התחשבות בגורם אחד בלבד היא מוטעית, ואי אפשר להתעלם מכל שאר ההשלכות של הפסיקה.
  • האידיאולוגיה של בריאות הציבור משתמשת בציטוטים מהתורה כדי להציג את עצמה כאלו היא מגשימה את האידיאלים החשובים ביותר ביהדות, כאשר למעשה, היא החליפה את התורה, רחמנא ליצלן.
  • כן לבריאות עצמאית, לא לרשויות בריאות. לא לכפייה בריאותית / רפואית.
  • גם הלא-יהודים סובלים מאוד והם בעלי בריתנו, וכך גם נציגי המשטרה ומשרד הבריאות שאינם רוצים לאכוף את הצווים הללו.
  • לכוח המשימה ולוועדה הרפואית אין שום סמכות ויש לפרק אותם.
  • סכנת הנפשות הטמונה בממשלה כל-יכולה קטלנית הרבה יותר מכל נגיף, ויהא זה הקטלני ביותר.
  • על העם לנקוט בפעולה מידית ואמיצה כדי להגן על חינוך הילדים, על טהרת הקודש, על בתי הכנסת מפני חרפה נוספת. עליהם להבטיח כי לימוד התורה פנים מול פנים ימשיך ללא הפרעה, ולשמור על טהרת המשפחה על ידי בניית מספר רב של מקוואות עצמאיים.

  הערות שוליים

  1.  הרבנים ברסלאור, בודנהיים, סלניק, כהן, כהן, דייוויס, אייזנמן, פישמן, גלסר, הלברטשטאם, הירש, איזקסון, קראוס, לאזר, נובוסלר, ריבק, סאקס, שוואב, שולמן, סינגר, ספירא, ויינברגר, וולבה וזופניק, שליט”א.

  2.  הרבנים כהן, גלסר, הירט’, וזופניק, חבר בית המחוקקים שאער, חבר המועצה מונק, מר בריסמן, ומר רקוף.

  3.  רופאים גג’ירמן, הלמן-אוסטרוב, יוסף, לאקס, ליפטון, ורוזן.

  4.  במצב אידיאלי, הייתי נפגש עם כל אחד ממקבלי מכתב זה עוד בטרם מסירתו, אך הדבר אינו אפשרי.  מכתב זה איננו מכתב אישי.  מפאת תוכנו החיוני, אפשר להפיצו לכל אדם שעשוי להפיק תועלת מהמידע הטמון בו. 

  5.  בשנת 1933 טבעו הנאצים את המושג “החיים ללא זכות לחיים” (Lebensunwertes Leben) על מנת להצדיק את התעמולה שביקשו לקדם בעד עיקור, ובעד המתת חסד לקשישים, חולים ובעלי מוגבלויות, כולל ילדים.  במסע ההסברה השתתפו מנהלי מוסדות פסיכיאטריים, רופאי ילדים, פסיכיאטרים, רופאי משפחה ואחיות.  בתחילתו, הקמפיין בעד המתת חסד לא כוון נגד היהודים דווקא – אלא התמקד בגרמנים.  רק מאוחר יותר, בשנת 1941, הורחבה ההגדרה של “החיים ללא זכות לחיים”, כך שתוכל  להצדיק את יישומו של קמפיין נרחב ומאסיבי בעד המתת חסד, במילים אחרות – “השואה”.  במחנות ההשמדה התקיימו סלקציות בין אנשים חיוניים לשאינם-חיוניים, היינו – אלה שהיו מסוגלים לעבוד לעומת אלה שלא.  בליל הבדולח, נסגרו בתי העסק של היהודים בלבד, אך בשנה הנוכחית נסגרו כמעט כל בתי העסק, דבר חסר תקדים בהיסטוריה האנושית כולה, במילים אחרות – הזכות להתפרנס הפכה לדבר בלתי-חוקי.  במקומות רבים, סגירת העסקים דאז הסתיימה בהצתת אותם בתי העסק. 

  6.  האיום מפני מחסור במכונות הנשמה לא התממש, אולם אנשי בריאות הציבור ומתווי המדיניות עדיין מנצלים את הפחדים של הציבור על מנת להסביר מדוע יש צורך לתעדף ולהקצות משאבי בריאות “מועטים ויקרי ערך”, לדבריהם.  הפחד מפני מחסור ממלא תפקיד חיוני לשם הגברת השליטה של הממשל במערכת הבריאות ובקבלת החלטות דוגמת מי זכאי לקבל טיפול רפואי ומי כבר אינו ראוי לטיפול רפואי מציל חיים, רחמנא ליצלן.  , הורים לילדים בעלי מוגבלויות ובנים להורים זקנים, צריכים להיות מודאגים מהמגמה הדוגלת בטיפול רפואי קצוב, שיסווג כל אדם לחיוני ולשאינו-חיוני, יותר מאשר מנגיף הקורונה עצמו. 

  7.  תפקידו של הרב הינו לחבר את חברי קהילתו לאלוקים ולהדגיש את העובדה שהרפואה היא מאת ה’.  אל לו להוסיף לבהלה או להפוך לשופרם של הרופאים התומכים ברעיון שמגיפה בלתי-ידועה משתוללת, ושהיא חשוכת-מרפא. 

  8.  למדתי ביולוגיה מולקולרית, ווירולוגיה ומחלות זיהומיות באוניברסיטת קליפורניה בברקלי, אם כי התעודות היחידות שעדיין נחשבות בעלי ערך בימינו הן היושרה וההיגיון הבריא.  על כל איש ואישה ללמד את עצמם כיצד להעריך ולבקר דברים שנאמרים לציבור ולא להסתמך רק על מה שנתפס כקונצנזוס או על העובדה שלמישהו יש תעודות מרשימות.  אני מעמיד את עצמי לרשות הקהילה ומוכן להציג את ארגז הכלים שיכול לסייע לכולם לקבל החלטות מושכלות לרווחת כל אדם ובני משפחתו. 

  9.  ההשערות כי הווירוס נוצר במעבדה בסין מהוות הסחת הדעת שכל מטרתן להגביר את הבהלה (הפחד, כידוע, מוליד ספק) בכך שהן מניחות שווירוס הנוצר על ידי אדם הוא קטלני יותר מאשר ווירוס טבעי. 

  10.  בבתי החולים של הנאצים נעשה שימוש בדיאטות רעב ובמתן מינון-יתר של תרופות על מנת לעקוף את התנגדותו של הציבור לתוכניות המתת החסד הישירה. 

  11.  בדומה לכך, “הצלה” הוא אמנם גוף המספק שירות חיוני ומעניק טיפולים תומכי-חיים, אולם אינו מהווה גוף בר סמכא בכל הנוגע למחלות רקע, למה שמתרחש בבית החולים לאחר הפינוי או לתחום הווירולוגיה, ואף אינו מוסמך לייעץ לקהילה על אודות נגיף הקורונה. 

  12.  במהלך חקירות נוספות שלנו, ובתגובה לבקשות לתבוע רופאים ובתי חולים, גילינו שהתיעוד הרפואי בבתי החולים לוקה בחסר ושהמושלים שחררו את הרופאים מחובת הרשלנות המסורתית, מה שהופך תביעות המוגשות על ידי המשפחות כמעט לחסרות-ערך. 

  13.  יש לציין שהיהודי לא סתם פנה משם והלך לו.  הוא הקדיש זמן להסביר למושל הלא-יהודי את פשר הדברים וללמדו שהקדוש-ברוך-הוא הינו הסמכות האמיתית הבלעדית. 

  14. מתוך ראיון בעיתון “המודיע” עם חברי “כוח המשימה”.  העותק הסרוק של המאמר שניתן לי אינו מתוארך. 

  15. אני מצדיע לרופאים המקומיים שלא הפנו חולים לבתי החולים ובמקום זה הציעו טיפולים יעילים לאלה שסבלו מתסמינים – מה שאכן מורה על דרגה מסוימת של חשיבה עצמאית.  אולם, על הרופאים להבין שהמניעים הזרים מאחורי אי-מתן גישה ל-HCQ ולתרופות מועילות אחרות אינם רק מניעים פיננסיים בשל עלות הטיפול, אלא מניעים זרים הנוגעים בלב לבה של האידיאולוגיה של ממסד בריאות הציבור.  לכן על הרופאים לחשוב באופן עצמאי כדי לבדוק מחדש כל פיסת מידע וכל השערה והפעם באופן ביקורתי, במיוחד אם המידע מגיע ממקורות הנתפסים כמקורות מהימנים, לפחות על פי החינוך שקיבלו.  

  16.  והדבר מטריד עוד יותר כאשר מדובר ברופאים.  בתהליך הליטיגציה שקיימנו בניו ג’רזי כנגד התאבדות בסיוע רופא, למדתי כי אבן היסוד במכונת המוות הנאצית הייתה העובדה שהן הנאצים והן הרופאים ניסו בכל מאודם להפוך את התוכניות להמתת חסד ולעיקור לתוכניות שיש להן ערך רפואי.  אנשי מערכת הבריאות הגרמנית מילאו תפקיד חיוני ביצירת גטאות סגורים באופן הרמטי.  עצם הפיכת התהליך לבעל חשיבות רפואית איפשר להציגו לעם הגרמני כתהליך ראוי.  הרופאים שניהלו את התוכנית להמתת חסד עבור קשישים, חולים וילדים בעלי מוגבלויות ניהלו בסופו של דבר את מחנות המוות. לכן, לא יעלה על הדעת שרופאים שיושבים בוועדות יטילו צווים על הציבור.  כמו כן, אסור שרופאים ינהלו קהילות ומוסדות מתוקף תפקידם כרופאים בוועדות. 

  17.  מה שלא ידוע לרבנים שליט”א היא העובדה שהצווים לא נכתבו מתוך דחף אימפולסיבי או כתגובה מבוהלת.  אנשי מקצוע מתחום המחלות הזיהומיות תכננו את כל הפרטים במשך תקופה ארוכה.  אלה הוצגו לרבנים כפרטים חדשים וחיוניים.  אולם, תוכניות התגובה למגיפה הפכו לאוניברסליות ואומצו על ידי רוב המרכזים למניעת מחלות ומשרדי בריאות, ולא היה זה מקרה כלל שהצווים שאושרו על ידי הרבנים יושמו על ידי המושלים בתוך ימים ספורים.  כל זה לא נאמר לרבנים וגם לא ניתנה להם גישה לפרסומים של ארגון הבריאות העולמי שפירטו את התגובות ל”מגיפה העולמית”.  כמו כן, לא נאמר לרבנים כי על פי אותם פרסומים המגבלות מעולם לא יועדו לשמש לטווח הקצר או לשבוע שבועיים בלבד.  גם ההגבלות שתוכננו עבור “הגל השני” מופיעות כבר באותם הפרסומים. 

  18.  היו רבנים חשובים וראשי ישיבות שליט”א שלא סגרו את בתי הכנסת ואת הישיבות, והיו רבנים אחרים שפתחו אותם מחדש ברגע שהבינו שמציאות הדברים שונה בתכלית מזו שהוצגה בפניהם.  לי הייתה הזכות לייעץ לרבים מהגדולים האלה, להנחות אותם כיצד להתנהל ולעודד אותם במטרה להגן על עבודת הקודש שהם עושים.  לא התקבלה שום “דעת תורה” אוניברסלית בעד סגירת בתי הכנסת, החיידרים והישיבות. 

  19.  לא רק שהתנהגות כזאת רומסת כל ניסיון להתנגדות ומבטיחה ציות מצד האוכלוסייה, אלא אף נוצרת כאן אשליה של אחדות לשם אחדות, ושמי שחולק על ההנחיות, חושב באופן עצמאי ומסרב לציית הוא בעל-מחלוקת.  למעשה, נעשה כאן שימוש באסטרטגיית “הפרד ומשול”, ואין כאן אחדות אמיתית מכיוון שכל מי שחולק על הדברים הופך להיות מנודה ומאוים. 

  20.  לרב רון יצחק אייזנמן שליט”א היה האומץ להודות על טעותו ברבים ולומר כי שגה כאשר מינה אנשים בקהילתו לאכוף את הכללים, וזאת לאחר שהבין כי אותם אוכפי-חוק מפגינים שנאה וקנאות כלפי אלה שלא עטו מסיכה בדיוק על פי הצווים של מערך בריאות הציבור.  המכתב שלו מסמן את תחילתה של ההבנה  כי האידאולוגיה של מערכת הבריאות הציבורית הכניסה אנשים למלכוד, ואת התובנה כי אוכפי החוק מהווים סכנה באופן כללי, על אחת כמה וכמה כאשר האכיפה משלבת כוחנות פזיזה וקנאות דתית. 

  21.  צווים אלה לא מונעים מכוח תורת משה, אלא מכוח “ספר החוקים” המבוסס על האידיאולוגיה של מערך בריאות הציבור.  סימן ההיכר של מערך בריאות הציבור הוא קבלת החלטות עבור אנשים אחרים וארגון מחדש יסודי של האינטראקציות האנושיות .  נושאי הדגל של מערך בריאות הציבור אימצו את השפה של כל קבוצות היעד (יהודים, קתולים, פרוטסטנטים, מוסלמים, דוברי ההינדית, בני הדת הסיקית וכו’) ומציגים את הציות להנחיות מערך בריאות הציבור כשירות הטוב ביותר שאפשר לעשות למען קבוצת היעד וערכיה.  במקרה של יהודים, אומצו מונחים כמו “פיקוח נפש”, “הצלת נפשות” וכו’ כדי להצדיק את פירוק חיי הקהילה היהודיים והריסתם של חייהם של אנשים פרטיים ועסקיהם, ולא די בכך – אלא שמעשה ההרס עצמו מתואר כדרגה הגבוהה ביותר של מסירות נפש ושמירת מצוות.  אולם, אין שום דבר שקשור ליהדות בצווים הנידונים, יש בהם אך ורק המלכודים הנחוצים כדי “שיעברו חלק בגרון”, או לכל הפחות שיהיה קשה להתנגד אליהם כדי להבטיח ציות מצד היהודים.  כעת ניתן להבין מדוע וויכוחים על אודות עטיית מסיכות, או באיזו מידה הווירוס מסוכן, עלולים לבזבז אנרגיה יקרה ותו לא.  אין צורך לומר שלא נעטה מסיכות ולא נכריח את ילדינו לעטות מסיכות.  הדבר מובן מאליו ולא דורש דיון נוסף.  הנושא היחיד העומד לדיון הוא עליונותו של בורא עולם ותורתו לעומת עליונותה של האידאולוגיה של מערך בריאות הציבור.  קשה לי לשער בנפשי כי מישהו מקהילתנו הקדושה יבחר להמשיך ולסנגר על האידיאלים ועל סדר העדיפויות של מערך בריאות הציבור.

  22.  יש לעשות כל מאמץ לתקן את הנזק שנגרם בגלל המהירות שבה עיקרי היהדות נרמסו לטובת אידאולוגיה חלופית שקיבלה עדיפות על פני כל דבר אחר ושמה “בריאות הציבור”.  התיקון דרוש משתי סיבות: הראשונה היא שזאת הפעולה הנחוצה בעת הזאת, והשנייה היא מטעמי חינוך ילדינו, למען ייראו ויראו שעקרי היהדות אינם ניתנים למשא ומתן.  הבורא יתברך מלא רחמים כלפי אלה שתעו וטעו בעניין זה, אם רק יאזרו אומץ ויודו באופן פומבי שנסחפו אחר הזרם, ויתירה מזאת – אם בעת הזאת יפגינו מנהיגות ויתרמו לצמיחתה הבלתי-מתפשרת של היהדות במדינה זו. 

  23. בימים עברו, הבינו היהודים שלמרות החרם שהוטל על קיום מצוות, לא חדלו המצוות מלהתקיים.  בימינו אנו, הצווים והגזירות כה מעוותים, עד שמצווה הופכת לעבירה ועבירה הופכת למצווה.  אם אדם רוצה לעבוד את בוראו ולהתפלל במניין, למשל, אומרים לו שהוא בעל-עבירה ושדין רוצח לו, רחמנא ליצלן.  וגם למי שמקיים את המצווה בכל זאת ניתנת ההרגשה (הבלתי-מוצדקת) שהוא פועל כנגד דעת תורה!  מעולם לא חווינו ימים אפלים מעין אלה!  אוי, ריבונו של עולם, רחם על עמך ישראל!

  24.  לא זו בלבד שההגבלות המקומיות והדרקוניות שהולכות ומתרחבות עם הזמן מבוססות על תוכניות הארגון הבריאות העולמי לתרחיש של “מגיפה עולמית”, אלא הן אף מתבססות על מודל מסין הקומוניסטית, מדינה שבה אפשר לנקוט בצעדים אכזריים במיוחד בתחום בריאות הציבור, והכל לטובת “האידיאל” כמובן.  חלק מהמומחים למחלות זיהומיות בארצות הברית הקוראים ליישם את השיטות של סין הקומוניסטית בארצות הברית על מנת לשלוט בציבור, מקבלים משכורת מהממשלה הקומוניסטית בסין.  כפי שנחשף לאחרונה בעקבות מספר מעצרים שהתבצעו, לא רק שמדענים ופרופסורים אמריקנים ילידיים מקבלים תשלום מסין, רבים מהם אף הסתירו תשלומים אלה ואת הקשר שלהם לממשלת סין הקומוניסטית.  רצוי לחקור מי הם באמת אותם מומחים, אלו ממשלות ואלו קרנות ממנות אותם ומשלמות בעבור המעבדות, המחקר והייעוץ שלהם; איזו הכשרה עברו ועל מה מבוססת הנאמנות הכספית והאידיאולוגית שלהם. 

  25.  דברים אלה עולים בקנה אחד עם הצהרותיו של הד”ר מייקל ראיין, ראש מערך החירום בארגון הבריאות העולמי, מיום ה-30 במארס 2020, שיש לזהות אנשים שכנראה נדבקו ולהוציאם מביתם:  “ברוב חלקי העולם, רוב ההדבקות בפועל מתרחשות בבית, בקרב בני משפחה, וזאת בשל הסגר… במובנים רבים, ההדבקה כבר לא נמצאת ברחוב אלא בתוך התא המשפחתי…כעת, עלינו לחקור את המשפחות על מנת לגלות אנשים חולים, להוציאם מן הבית ולבודד אותם במקום בטוח ובצורה מכובדת…”

  26.  קטיעת שרשראות ההדבקה על ידי חקירות אפידמיולוגיות היא צעד אחד לפני בידוד.  אפשר לקרוא את הנוסח המדויק לחקירות מעין אלה (אורכו כ-6500 מילים והוא מפרט מה לומר למי שנשלח לבידוד ביתי) שנכתב על ידי ה-CDC (“המרכזים לבקרת מחלות ומניעתן”).  בין היתר נאמר בו להתאים את הניסוח ל-“ניואנסים תרבותיים”, היינו, להשתמש בביטויים שידברו אל לבו של היהודי, במקרה שלנו, וישכנעו אותו לשתף פעולה.  תחילה יש לרקום מערכת יחסים ידידותית ולרכוש את אמונו של הנחקר, ורק אז לאסוף כמה שיותר פרטים על אודות חייו של הנחקר.  לאחר מכן ניתנות הנחיות לבידוד ונערכים ביקורי -בית יומיים.  יש לזכור כי מדובר כאן בבידודם של אנשים בריאים לגמרי שאותרו ככאלה שהיו בקרבתם של אנשים שנמצאו חיוביים.  נאמר זאת בצורה בוטה, אותו “כוח משימה” הוא למעשה הגוף היהודי שמציג ומיישם את החומר של ארגון הבריאות העולמי והמרכזים לבקרת מחלות ומניעתן. 

  27.  נראה כמובן מאליו שיש להקים מיד מערכת קהילתית עצמאית למטרות תקשורת ולהגנה על מנת להזהיר את הציבור מפני סכנת ההוצאה מן הבית וכדי לבקש מחברי הקהילה להתאסף על יד ביתה של משפחה שסומנה לפינוי ולמנוע בגופם ממש את פינוי המשפחה מן הבית.  עלינו לעשות כך גם עבור שכנינו הלא-יהודים, לא רק מכיוון שזהו הדבר הנכון לעשות, אלא גם מכיוון שיש לסכל כל פינוי כדי להציל חיים.  יש לפתח אמצעים דומים כדי למנוע את הוצאתם של ילדים מבתי הספר על ידי רשויות הבריאות, במקרה שאלה האחרונים יתייגו אותם כ-“חולים”. 

  28.  הכנס השנתי של הפורום הכלכלי העולמי בדאבוס לשנת 2021 כבר קיבל את הכינוי “האתחול הגדול”, היינו האתחול הגדול של הקפיטליזם. 

  29.  כדי להבין טוב יותר את עמדותיהם ומטרותיהם של מערך בריאות הציבור ותומכיו, שמטפחים את הרעיון של מגיפה עולמית בשם Covid-19, תוכלו לחפש ברשת ולהקליד את המילים “חיסונים ופוריות” וללמוד מתוך האתרים של מוסדות בריאות לאומיים על אודות מאמרים מדעיים שמדווחים על פיתוחם של חיסונים שנועדו למעשה להגביל את הילודה כאמצעי לבקרת אוכלוסין.  עיקר פעילותו של ראש ארגון הבריאות העולמי הנוכחי טרם נכנס לתפקידו זה (מלבד היותו חבר בארגון הטרור המרקסיסטי באתיופיה) הייתה יישום תוכניות למניעת הריון והפחתת הפוריות, עת שימש כשר הבריאות של אתיופיה.  מקור המימון הפרטי העיקרי של ארגון הבריאות העולמי הביע דאגה באופן פומבי  לנוכח קצב גידול האוכלוסייה העולמית, ואמר כי משפחות קטנות יותר הן משפחות בריאות יותר מאשר משפחות גדולות.  המידע נגיש ככתבו וכלשונו לציבור הרחב.  מחד גיסא, הם מעוניינים ב-“אנשים בריאים”, ומאידך גיסא, הם אינם מעוניינים באנשים רבים מדי.  באופן דומה, הפוליטיקאים והרופאים שטוענים שמקרה מוות בודד כתוצאה מקורונה הוא אחד יותר מדי, תומכים בהתאבדות בסיוע רופא ובהפלות יזומות בשלב מתקדם של ההיריון.  קצרה היריעה כאן מלפתוח חזית נוספת ולדון במלחמה שמתנהלת כאן כנגד מצוות “פרו ורבו”, וטוב יעשה כל אדם אם יחקור וישכיל. 

  30.  במהפכות קומוניסטיות השתמשו במונח “אויבי העם” כדי לתייג את אלה שלא הסכימו עם מחוללי המהפכות, וכדי לשלהב את “העם” כנגד בעלי החשיבה העצמאית.  למעשה מדובר באסטרטגיה של “הפרד ומשול”, בה משתמשים בימים אלה כדי ליצור עוינות בין קבוצות שונות.

  31.  כאשר מפנים עורף ל-“ונשמרתם מאד לנפשותיכם” ומחליפים את התורה באידיאולוגיות זרות דוגמת “בריאות הציבור”, או אז נוצרת סכנה אמיתית לגוף, היינו – הכפייה הרפואית של רשויות בריאות הציבור. 

  32.  המידע המוטעה כי הקורונה היא אך ורק תחבולה פוליטית של מפלגות שונות הוא הסחת דעת ותו לא.  יהיה נכון יותר לומר כי מדובר כאן באסטרטגיה של מערך בריאות הציבור שאיננה קשורה למפלגה כלשהי או לממשלה זו או אחרת, וכי תוצאות הבחירות לא ישנו באופן מהותי את מצעד הראווה שמפגין מערך בריאות הציבור האוטוקרטי. 

  33.  בעולם היהודי נוצר בלבול כאשר יהודים שונים נותנים פרשנויות שונות לצעדים הטוטליטריים שבהם נוקטת הממשלה הישראלית כלפי האוכלוסייה שלה.  ישנה הנחה שאינה נאמרת בקול רם, שממשלת ישראל לעולם לא תפגע באוכלוסייה יהודית, ולכן אם ממשלת ישראל נוקטת בצעדים מסוימים סימן הוא שצווי בריאות הציבור באמריקה ובמקומות אחרים הם מן הסתם לטובת הכלל.  השערות אלה נאיביות ומובילות לחוסר פעולה ולקבלת המצב כפי שהוא.  במציאות, הממשלה הישראלית צועדת עקב בצד אגודל לאור האידיאולוגיה הבינלאומית לבריאות הציבור והיא כופפה את עצמה למטרותיה ולדרכי פעולתה.  האמון שרוחש הציבור היהודי לממשלת ישראל (וזאת מכיוון שאלה שמטילים את הצווים הם יהודים בעצמם) הוא הוא הסיבה שממשלת ישראל יכולה להרשות לעצמה להרחיק לכת מבלי להיתקל בהתנגדות, בניגוד למדינות אחרות דוגמת גרמניה, שבה הפגנות הענק כנגד המגבלות שהטיל מערך בריאות הציבור מכריזות בריש גלי כי רשויות בריאות הציבור הן למעשה הפנים החדשות של הפשיזם בגרמניה. 

  34.  מערכות בריאות ומערכי בריאות הציבור הן האמצעים שדרכן אפשר לשלוט בגודל האוכלוסייה על ידי יישום החלטות ואכיפתן.  למשל, המגבלות על מספר הילדים לכל משפחה בסין נאכפות באמצעות רופאים ואחיות – היינו, על ידי עיקור, החדרת התקנים תוך-רחמיים, ביצוע הפלות יזומות וכו’.  על מנת לאכוף הפלות, נשים בסין חייבות לדווח לאחות המקומית ולהציג הוכחות לקבלת הווסת כדי לוודא שאינן בהריון. 

  35.  במבט לאחור, אנו מרבים לשאול את עצמנו כיצד ייתכן שיהודי אירופה לא חזו מראש את שעמד להתרחש, ובטוחים שאילו היינו אנו במקומם היינו חכמים יותר.  היהודים צייתו לכל פקודה מאחר שנאמר להם שהציות לה היא למען ביטחונם.  באיזה שלב אנו עוצרים ושואלים את עצמנו אם איננו נתונים לסוג של התניה לציית לפקודות שמבוססות על תירוצים מטעים, שמשתנים תדיר, ולא לשאול שאלות?  אנו פגיעים במיוחד כאשר מדובר בהתניה מהסוג הזה, מפני שאנו מעלים על נס את הערך של “אמונת חכמים” ו-“דעת תורה”.  דווקא בשל כך, מוטלת חובה על כל רב ללמוד ולחקור היטב לפני שיחתום את שמו על הצהרה או צו, יהיו אשר יהיו, כי רבים הם אלה שסומכים עליו ורואים זאת מחובתם לציית לכל הוראה שלו.  רב שלא מבין לחלוטין מה מבקשים ממנו, אל לו לחתום את שמו על שום צו רק כדי לא לפרוש מן הציבור.  עדיף שיודה בפה מלא שאינו בקיא מספיק בתחום, וירחיק עצמו מאותם צווים, כדי שאחרים לא ינהרו אחריו במחשבה השגויה שהוא חקר את הנושא ובקיא במציאות הדברים.  (אגב, “להיות  בקיא” בנושא כלשהו אין פירושו לדעת לדקלם מספרים ומונחים.  להיות בקיא פירושו להבין את הרקע ואת מטרותיו של מערך בריאות הציבור ואת האמצעים שבהם הוא נוקט על מנת למנוע גידול אוכלוסין, וכן את דרכי הסיווג של מה שמכונה אדם חיוני לעומת שאינו חיוני כחלק ממגמה שמתרחקת מהרעיון של האינדיבידואל כבעל-חשיבות מירבית ומאמצת תפיסה סוציאליסטית שמקטלגת אנשים על פי ערכם לקולקטיב. כמו כן, בקיאות בתחום פירושה גם להבין את התפקיד שמילאו מערך בריאות הציבור והרופאים, כולל המתודולוגיות בהן השתמשו בתוכניות המתת החסד בין השנים 1933 ו-1945, תוכניות שנמשכות בהרבה מדינות עד ימינו אנו.)

  36.  אף-על-פי שאין צורך לפנות לרופאים שיורו לנו איך לנהל את עניינינו, ישנם רופאים שבכל זאת מזהירים שמגבלות הקורונה וההרס הכלכלי הנובע מהן מסוכנים יותר מהווירוס עצמו. 

  37.  בזמן מהפכה (בשונה מאשר בעת מלחמת שחרור), כאשר המהפכנים תופסים את השלטון, הם מנצלים את הכוח החדש שהעם מסר לממשלה מתוך פחד ומורך-לב.  הראשונים להיעלם הם אלה שתמכו במהפכה אך עדיין דבקים באשליה שהמהפכה היא לטובת העם, ולכן אינם מסוגלים לעשות את הצעד הבא במהפכה שדורש אכזריות.  ומי שכן שורד את אפיזודות הטיהור, נענש אחרי שהמהפכה נכשלת.  לכן, אין כל תועלת בהליכה עם העדר כדי למצוא חן בעיני המהפכנים. 

  38.  מאחר שארצות הברית היא המדינה המובילה בתחום חופש הדת והחירות לעבוד את אלוקים, “עניית אמן” אחר כל צו שמוציא מושל היא למעשה זניחת אחריות ולא הפגנת נאמנות למדינה.  יתר-על-כן, התנהגות כזאת מביעה חוסר הבנה בכל הנוגע לחרויות מהן נהנינו עד כה, וכיצד הן הושגו לכתחילה ונשמרו לאורך זמן. 

  39.  עלינו מוטלת האחריות שלא סובלת דיחוי ליידע את שכינינו הלא-יהודים בתוכנו של מכתב זה כי הם, כמונו היהודים, סובלים מחרדה ומבלבול, וגם בהם מקננת אי-וודאות כתוצאה משבירת מטה לחמם.  גם השוטרים מבוהלים ונרתעים מלאכוף את הצווים שהוציא המושל.  יש לנו מיליונים רבים של בעלי ברית.  אם נסביר לאלה שאינם יהודים שאנו היהודים עושים מה שאנו עושים לטובת כל תושבי העיר, המחוז, המדינה – או אז לא נצטרך לחשוש לדעתם של אלה שאינם יהודים, אדרבא – הם ישאבו מהמנהיגות שלנו השראה ותקווה.  על דעת עצמם יבואו ויגנו על הישיבות, החיידרים ובתי הכנסת שלנו.  אילו שמרו הגויים שבע מצוות בני נוח, לא היה מקום לשואה בסדר הטבעי של העולם.  וזאת מכיוון שלא רק שהרופאים ונציגי מערך בריאות הציבור לא היו רוצחים יהודים, אלא הכול היו מבינים שהיהודים הם מורי הדרך של האנושות כולה, וכל מי שהיה מנסה לקום ולהורגם היה מחוסל בעצמו.  ראוי שכל אדם שאינו יהודי ידרוש משכנו היהודי או מעמיתו היהודי ללמדו שבע מצוות בני נוח, ולהשכילו באחידותו של אלוקים ובהשגחתו. 

  40.  חשוב במיוחד להתייעץ עם מישהו “שיודע” במקום עם אלה שאומרים “איננו יודעים” וכל מטרתם היא לשמר מצב של אי-הוודאות.  כפי שכתבנו לעיל, הקורונה איננה ישות חדשה ובלתי-מוכרת.  הרבה דברים ידועים לנו על אודותיה, וכל השאר הוא ספקולציה שמעוררת בהלה. 

  41.  על כל אדם לוודא שתהיה לו גישה למקווה שיישאר פתוח למרות  חומרתו לכאורה של “הגל השני” והצווים שעלולים להתלוות לו.  בעוד שבסבב הראשון אצלנו בקהילה נסגרו רק מקוואות הגברים, וגם זאת מתוך פזיזות ושלא לצורך בעקבות הערכה שגויה של מציאות הדברים – בקהילות אחרות, גם מקוואות הנשים היו תחת איום סגירה ו/או שנסגרו בכוח לאחר פשיטה.  חייבים, אפוא, לטפל במציאות הזאת עכשיו, ולא דרך הממסד – כי אם תחת פיקוחם של מומחים למקוואות שכל מטרתם היא להשאיר את המקוואות פתוחים בכל מחיר, והמבין יבין.

  42.  יהיו אשר יגידו כי אילו הייתה להם הבחירה אם להתנהל ישירות מול נציגי מערך בריאות הציבור, או, לחלופין, באמצעות “כוח המשימה” שמאפשר ממשק בעל רגישות תרבותית, הם היו מעדיפים את “כוח המשימה”.  אבל זוהי טעות חמורה.  אותו ממשק “רגיש-תרבותית” נועד כדי להשיג מאיתנו את הציות שפקידי הממשלה לא היו מצליחים להשיג.  למעשה, המתווכים היהודים הם אלה שמשדרים כוחנות יתר, היסטריה וקנאות דתית ומפצירים בציבור היהודי לציית בתואנה שעלול  להיווצר רושם שלילי כלפי הקהילה בשל אי-ציות מצידה.  אכיפה נמרצת מהסוג הזה איננה קיימת בממשלה, ובדיוק לצורך זה נעשה שימוש במתווכים.  הם פשוט אפקטיביים יותר.  היינו עדים לכך בסבב הראשון, כאשר אנשים טובים שנחרדו מהצווים בחרו בכל זאת לציית להם כי פחדו עוד יותר שיאשימו אותם בגרימת שם רע לקהילה היהודית. 

  43.  הגאולה השלמה, הממשמשת ובאה, מהגלות הנוכחית משקפת את הגאולה משעבוד מצרים כמעט בכל פרט ופרט חוץ מאשר בנקודה חשובה אחת – בעוד שבגאולה ממצרים מתו ארבע חמישיות מהעם (80%!) במצרים ורק חמישית (20%) מהעם זכו להיגאל, בגאולה הקרובה לבוא, יזכה כל יהודי ויהודי לגאולה.  

  לפרטים

  SaveOurFreedoms.org

  + posts

  Something Is Not Right

  Next Story »

  When Fear Takes Control and How to Take it Back

  Leave a comment

  Corona Virus (COVID-19) Update:

  Due to the COVID-19 pandemic, there has been an explosion of #sheker in the world. Follow our posts for the latest updates.

  Enable Notifications    OK No thanks